logo Oszd meg a fontos dolgokat!

A kasszás felhívta az idősödő férfi figyelmét arra, hogy a generációja nem figyel oda eléggé a környezetére. A férfi brilliáns válszt adott!

"Mindenkinek 50 felett el kellene ezt olvasnia, talán a fiataloknak is." Bár ez a poszt Szwed Anders Sahlin 2013-as cikke, még mind a mai napig aktuális. Minden évben frissül, eddig több mint, 600 ezer ember osztotta meg.

Mindenkinek aki az 50-es éveiben jár ajánlom, talán még a fiatalabbaknak is.

Miközben a bevásárlásomért fizettem, a fiatal kasszás azt javasolta hogy hozzak magammal saját bevásárló táskát, ugyanis a műanyag zacskók károsak a környezetre. Elnézést kértem, majd elmagyaráztam neki, hogy a mi időnkben még nem volt ennyire környezettudatos a gondolkodás. A kasszás azt felelte: "Az Önök generációja nem gondolt a mi jövőnkre".

Valahol igazat adtam neki, akkoriban a környezetvédelem nem volt jelen a köztudatban.

De akkor mi volt helyette? - kezdtem gondolkodni.

Voltak tejes üvegek, amelyeket rendszeresen visszaküldtünk a boltba, ahonnan rendszeresen friss tejjel feltöltve kaptuk vissza. De nem gondoltunk naponta a környezetünkre.

Lift helyett lépcsőt használtunk, mozgólépcsőről hírből sem hallottunk, nem ugrottunk be a kocsiba hogy elmenjünk a sarki boltba, az iskolába pedig minden gyerek az iskolabusszal járt. De az eladónak igaza volt, tudatosan nem gondoltunk a környezetünkre.

Ha tetszett ez a bejegyzés, oszd meg Megosztás Facebook-on

A pelenkát minden használat után ki kellett mosnunk, mert az nem volt eldobható, mosás után kiteregettük a ruháinkat, nem használtunk elektromosságot, sem szárítót a szárításhoz.

A gyerekeink idősebb testvéreik ruháit hordták, nem kaptak vadonat újat minden hónapban. De a kasszásnak igaza volt, nem voltunk környezettudatosak.

Egy TV és egy rádió volt háztartásonként, nem vettünk minden szobába új készüléket.

A konyhában a főzésnél kézzel kevertük össze és aprítottuk fel az összetevőket. A törékeny dolgokat pedig buborékfólia helyett újságpapírba csomagoltuk.

Azokban az időkben nem használtunk áramot, vagy gázolajat a fűnyírógépekhez, kézi fűnyíróval vágtuk le a füvet. Ha mozogni akartunk, akkor a kerti munka segítségével és játékkal tettük azt, nem jártunk konditerembe, hogy futópadon és lépcsőzőgépeken építsünk mesterségesen feltuningolt izmot magunknak. De a hülgynek igaza volt, mi nem voltunk környezettudatosak.

Csapvizet ittunk palackozott ásványvíz helyett, feltöltöttük a töltőtollainkat, ahelyett hogy újat vettünk volna magunknak, és kicseráltünk a pengét a borotváinkban. De a fiatal hölgynek igaza volt, fogalmunk sem volt arról, mi az a környezettudatosság.

A mi időnkben mindenki busszal járt, a gyerekek gyakran mentek gyalog vagy bringával az iskolába, nem használtunk taxit. Nem volt szükségünk elektromos kütyükre ahhoz, hogy megtaláljuk a közelünkben lévő pizzáriát .

A fiatal generáció azt gondolja, hogy elvesztegettük a Föld energiakészletét, azért mert nem tudtuk mi az a környezettudatosság?

Oszd meg azokkal az idősekkal akik hasonlóan élték az életüket, és azokkal a fiatalokkal akikről úgy gondolod szükségük van erre a leckére!

Forrás: Facebook

× Like-old oldalunkat a Facebook-on Már Like-oltam
×

Minden nap új témákat töltünk fel

Like-old oldalunkat a Facebook-on